Vandrepokaler er satt opp av

Støtt våre samarbeidspartnere!

Vinnere 1982 - 2020

 
Jr Damer
Jr Herrer
Jenter 11'er
Jenter 9'er
Jenter 7'er
Gutter 11'er
Gutter 7'er
Småjenter 11'er
Småjenter 9'er
Småjenter 7'er
Smågutter 11'er
Smågutter 9'er
Smågutter 7'er
Lillejenter 7'er
Lillegutter 7'er
Miniputter 8'er
 
 
Jenter 17 11'er
Jenter 17 7'er
Gutter 17 11'er
Gutter 17 7'er
Jenter 15 11'er
Jenter 15 7'er
Gutter 15 11'er
Gutter 15 7'er
Jenter 13 9'er
Jenter 13 7'er
Gutter 13 9'er
Gutter 13 7'er

 

 

1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
- -  -  -  -  -  Bossekop UL Alta IF   HIF/Stein  ikke spilt  ikke spilt ikke spilt   Bossekop UL  Alta IF  ikke spilt  ikke spilt  ikke spilt  ikke spilt  FK Senja  ikke spilt  ikke spilt  ikke spilt  Bossekop UL  Nordreisa IL / Skjervøy IK Bossekop UL  ikke spilt  Bossekop UL    -
-  Alta IF  Honningsvåg T&IF  HIF/Stein  Honningsvåg T&IF  Indrefjord IL  Alta IF  Bossekop UL  Bossekop UL Silsand & OIL   Alta IF  Kautokeino IL  Bossekop UL  Bossekop UL  Porsanger FK  Porsanger FK  Alta IF  IL Nordlys / Kautokeino IL  Alta IF  Alta IF  IF Fløya  Alta IF  Alta IF Hammerfest FK Hammerfest FK Porsanger IL
 Bossekop UL  Alta IF  Alta IF  Nordreisa IL  IF Skarp IL Stein   Tverrelvdalen IL  Rafsbotn IL  Alta IF  HIF/Stein  HIF/Stein  Kvaløysletta IL  Alta IF  Bossekop UL  HIF/Stein / Indrefjord IL  Bossekop UL  ikke spilt  ikke spilt  Alta IF  Tverrelvdalen IL / Alta IF  ikke spilt  ikke spilt  Bossekop UL  Bossekop UL  Alta IF  Kirkenes IF  Alta IF  HIF/Stein  Bossekop UL Bossekop UL Bossekop UL Bossekop UL  
-  -  -  - Bossekop UL Bossekop UL
 Furuflaten IL  Furuflaten IL  Sandnes IL  IL Avju  Skjervøy IK  IL Avju  Bossekop UL  Bossekop UL  Alta IF  Skjervøy IK  IF Skarp  Kautokeino IL  Kautokeino IL  FK Senja  Finnsnes IL  IL Polarstjernen Kirkenes IF Porsanger IL / IL Avju FK Senja Bossekop UL Bossekop UL
IL Nordlys Alta IF Alta IF Hammerfest IF  Alta IF  IL Stein  IL Stein  Salangen IF  HIF/Stein  HIF/Stein  HIF/Stein  Alta IF  Bossekop UL  Silsand & OIL  IL Polarstjernen / IL Norild  Alta IF  Bossekop UL  Bossekop UL  Bossekop UL  Alta IF  IL Nordlys  IF Fløya  Porsanger IL  Alta IF  Tromsø IL  IL Norild  Kirkenes IF  HIF/Stein /  Hammerfest FK Kirkenes IF Alta IF Alta IF Nordkjosbotn IL / Storsteinnes IL FK Mjølner Bossekop UL Bossekop UL
 Rotsundelv IL  Honningsvåg T&IF  Øksfjord IL  Ullsfjord SK  Honningvåg T&IF  Nordkinn FK  Øksfjord IL  Øksfjord IL  Lyngen/Karnes IL  Burfjord IL  HIF/Stein  Porsanger IL  Porsanger IL  Lyngen/Karnes IL  FK Senja  Lyngen/Karnes IL / Furuflaten IL Tana BK / Varanger BK Honningsvåg T&IF Øksfjord IL / FK Sørøy Glimt FK Mjølner IL Nordlys Kautokeino IL Lyngen/Karnes IL
 Alta IF  Kautokeino IL  Kautokeino IL  Hornskrokens IF  IF Skarp  IL Stein  IL Stein  Lakselv IL  Kvaløysletta IL  Kvaløysletta IL
Finnsnes IL Tromsø IL
 Indre Kåfjord IL  Kvaløysletta IL  Håvik IL  Ringvassøy IL / Vannøy FK  Kvaløysletta IL  Porsanger FK  Alta IF  Alta IF  FK Senja  Bossekop UL  Alta IF  Alta IF  Alta IF  Alta IF  FK Senja  Tverrelvdalen IL  Hif/Stein  IL Norild  Bossekop UL  Bossekop UL Alta IF Alta IF  Alta IF Alta IF Tromsø IL
 Alta IF  Alta IF  Alta IF  Alta IF  Alta IF  Alta IF  IL Stein  IL Stein  Alta IF  Alta IF  Bossekop UL  Bossekop UL  Silsand & OIL  Lyngen/Karnes IL  Alta IF  Bossekop UL  Alta IF  Bossekop UL  IL Nordlys  HIF/Stein  Alta IF  IF Fløya  Bossekop UL  Tromsø IL  IF Skarp  IL Norild og Bossekop UL (delt)  Kvaløysletta IL  IF Fløya Bossekop UL Tverrelvdalen IL HIF/Stein Bossekop UL Bossekop UL
Tromsdalen UIL Bossekop UL
 Indrefjord IL  Øksfjord IL  Håvik IL  Indrefjord IL  Skjervøy IK  Tverrelvdalen IL  Krokelvdalen IL  Rotsundelv IL  Kautokeino IL  Varanger BK  FK Senja  Rafsbotn IL  Rafsbotn IL  Nordreisa IL  Øksfjord IL  Lyngen/Karnes IL  Lyngen/Karnes IL  Varanger BK / Tana BK  Havøysund IL  Honningsvåg T&IF Nordkjosbotn IL Nordkjosbotn IL Lyngen/Karnes IL Bardufoss & Omegn IF Hif/Stein
-  Alta IF  Krokelvdalen IL  Stakkevollan IF  Alta IF  Alta IF  Porsanger FK  IF Fløya  IL Avju  Alta IF  Kvaløysletta IL
 Alta IF  Alta IF  Alta IF  Alta IF  Lakselv IL  Hammerfest IF  Hammerfest IF  Alta IF  Tromsø IL  Lyngen/Karnes IL  Lyngen/Karnes IL  Kvaløysletta IL  Lyngen/Karnes IL  Stakkevollan IF  IL Frea  Silsand & OIL  -
Alta IF Hammerfest IF Alta IF Hammerfest IF Hammerfest IF  -  -                                            
                                                                       
2018 2019   2020 Vandrepokal                                                                  
Alta IF Ikke spilt
TINE                                                                  
  Alta IF
Alta Kommune                                                                 
Bossekop UL  FK Landsås / Harstad IL / Medkila IL A Sentrumsgrillen                                                                  
    V                                                                  
Alta IF Tromsø IL L Finnmark Fylkeskommune / Finnmárku Fylkkagielda                                                                   
Lyngen/Karnes IL / Furuflaten IL / Storfjord IL  Varden FK Y Montana                                                                  
Nordreisa IL FK Senja S Alta Næringsforening                                                                   
Tana BK/Nordkinn FK  IL Polarstjernen T Arges                                                                  
Honningsvåg T&IF Porsanger IL   Fargerike Alta                                                                   
IL Frea Indre Kåfjord IL    Apotek1 Alta                                                                  
Varden FK IL Ulfstind   Peppes Pizza                                                                  
Hamna IL IF Fløya   NRS Farming, region Finnmark                                                                   

I 1982 var 28 lag fordelt på fire klasser. I dag fordeles ca 400 lag på 23 klasser, 10 av dem med sluttspill.

Miniputter og lilleklasser spilte sluttspill frem til og med hhv 1986 og 1997, hvoretter alle lag i mygg-, mini- og lilleklasser premieres likt.

Jr Damer og Herrer ble spilt fra 1990 til og med hhv 2010 og 2014.

Jenter 11'er ble sist spilt i 2013.

Småjenter 11'er ble sist spilt i 1991.

Jenter 7'er og Gutter 7'er ble spilt fra 1995 til og med hhv 2015 og 2017.

Småjenter 7'er og Smågutter 7'er ble spilt fra 1991 til 2015.

Småjenter 9'er, Smågutter 9'er og Jenter 9'er ble spilt i 2016 og 2017.

Fra 2018 er klassene endret for å svare til forbundet og kretsens serieoppsett.