Senaste resultat

Altaturneringen 2022 börjar
Slut
12/8
13/8
14/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14080805 sön 14/08 12:40 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 G13 (7'er) A-sluttspill Final HIF/Stein - Fotball 3 1 - 4 Nordreisa Idrettslag    
14080806 sön 14/08 13:40 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 G13 (9'er) A-sluttspill Final Alta IF 0 - 4 Fløya IF 1    
14080701 sön 14/08 15:50 sön 14/08 Alta Idrettspark04 G15 (11'er) A-sluttspill Final Bossekop UL 0 - 2 Alta IF 1    
14080604 sön 14/08 13:40 sön 14/08 Alta Idrettspark03 G15 (7'er) A-sluttspill Final Skjervøy IK 6 - 2 Lyngen/Karnes IL    
14080702 sön 14/08 16:40 sön 14/08 Alta Idrettspark04 G17 (11'er) A-sluttspill Final Alta IF 1 2 - 1 Alta IF 2    
14080804 sön 14/08 12:00 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 J13 (7'er) A-sluttspill Final Honningsvåg T&IF 2 - 3 IL Avju    
14080807 sön 14/08 14:20 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 J13 (9'er) A-sluttspill Final Alta IF J09 2 - 0 Tromsø IL Blå    
14080700 sön 14/08 15:00 sön 14/08 Alta Idrettspark04 J15 (11'er) A-sluttspill Final BIL/KIF/HIL 0 - 2 Bardufoss og Omegn IF    
14080605 sön 14/08 14:30 sön 14/08 Alta Idrettspark03 J15 (7'er) A-sluttspill Final Nordkjosbotn Idrettslag 4 - 2 P HIF/Stein - Fotball 1    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14081107 sön 14/08 14:50 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena G17 (11'er) A-sluttspill Bronsmatch Bossekop UL 2 - 3 P Tverrelvdalen IL    
14081106 sön 14/08 14:00 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena G15 (11'er) A-sluttspill Bronsmatch Tromsø IL 0 - 4 Nordreisa Idrettslag    
14081105 sön 14/08 13:10 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena J15 (11'er) A-sluttspill Bronsmatch Alta IF 0 - 1 Tverrelvdalen IL TIL/NIL    
14080603 sön 14/08 12:50 sön 14/08 Alta Idrettspark03 G15 (7'er) A-sluttspill Bronsmatch Bossekop UL J17 0 - 7 Bardufoss og Omegn IF    
14080602 sön 14/08 12:00 sön 14/08 Alta Idrettspark03 J15 (7'er) A-sluttspill Bronsmatch Nordreisa Idrettslag 3 - 1 Porsanger IL    
14080905 sön 14/08 12:00 sön 14/08 Alta Idrettspark04 2 G13 (7'er) A-sluttspill Bronsmatch HIF/Stein - Fotball 2 5 - 1 Burfjord Idrettslag    
14081406 sön 14/08 12:00 sön 14/08 Breverud 1 J13 (9'er) A-sluttspill Bronsmatch Bossekop UL BUL J09 0 - 1 Tromsø IL    
14080904 sön 14/08 11:20 sön 14/08 Alta Idrettspark04 2 J13 (7'er) A-sluttspill Bronsmatch Tverrelvdalen IL 1 - 0 Skjervøy IK    
14081104 sön 14/08 11:20 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena G15 (11'er) A-sluttspill Semifinal Tromsø IL 0 - 2 Bossekop UL    
14081405 sön 14/08 11:20 sön 14/08 Breverud 1 G13 (9'er) A-sluttspill Bronsmatch Porsanger IL 0 - 7 HIF/Stein - Fotball    
14082004 sön 14/08 11:20 sön 14/08 Tverrelvdalen02 G15 (11'er) A-sluttspill Semifinal Nordreisa Idrettslag 1 - 2 Alta IF 1    
14083705 sön 14/08 11:20 sön 14/08 Øvre Alta 1 G13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Røyken UIL 1 - 5 Vårsol/Pioner    
14080803 sön 14/08 10:40 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 G13 (7'er) A-sluttspill Semifinal HIF/Stein - Fotball 3 3 - 1 HIF/Stein - Fotball 2    
14080903 sön 14/08 10:40 sön 14/08 Alta Idrettspark04 2 G13 (7'er) A-sluttspill Semifinal Nordreisa Idrettslag 11 - 0 Burfjord Idrettslag    
14081404 sön 14/08 10:40 sön 14/08 Breverud 1 J13 (9'er) A-sluttspill Semifinal Tromsø IL 0 - 1 Tromsø IL Blå    
14081904 sön 14/08 10:40 sön 14/08 Tverrelvdalen01 J13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Porsanger IL 0 - 2 HIF/Stein - Fotball 1    
14083704 sön 14/08 10:40 sön 14/08 Øvre Alta 1 J13 (9'er) A-sluttspill Semifinal Bossekop UL BUL J09 0 - 1 Alta IF J09    
14081103 sön 14/08 10:30 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena G17 (11'er) A-sluttspill Semifinal Alta IF 1 2 - 0 Bossekop UL    
14082003 sön 14/08 10:30 sön 14/08 Tverrelvdalen02 G17 (11'er) A-sluttspill Semifinal Alta IF 2 2 - 1 Tverrelvdalen IL    
14081403 sön 14/08 10:00 sön 14/08 Breverud 1 G13 (9'er) A-sluttspill Semifinal HIF/Stein - Fotball 1 - 2 Fløya IF 1    
14081903 sön 14/08 10:00 sön 14/08 Tverrelvdalen01 J13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Bjørnevatn IL 2 - 0 Nerskogen I.../KIL 2010-2    
14083703 sön 14/08 10:00 sön 14/08 Øvre Alta 1 G13 (9'er) A-sluttspill Semifinal Porsanger IL 0 - 1 Alta IF    
14087102 sön 14/08 10:00 sön 14/08 Nerskogen G13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Bjørnevatn IL 3 - 0 Nerskogen IL    
14081102 sön 14/08 09:40 sön 14/08 Finnmarkshallen - Coop Arena J15 (11'er) A-sluttspill Semifinal BIL/KIF/HIL 2 - 0 Alta IF    
14082002 sön 14/08 09:40 sön 14/08 Tverrelvdalen02 J15 (11'er) A-sluttspill Semifinal Bardufoss og Omegn IF 3 - 1 Tverrelvdalen IL TIL/NIL    
14080802 sön 14/08 09:20 sön 14/08 Alta Idrettspark04 1 G15 (7'er) A-sluttspill Semifinal Skjervøy IK 9 - 3 Bossekop UL J17    
14080902 sön 14/08 09:20 sön 14/08 Alta Idrettspark04 2 G15 (7'er) A-sluttspill Semifinal Lyngen/Karnes IL 2 - 1 Bardufoss og Omegn IF    
14081402 sön 14/08 09:20 sön 14/08 Breverud 1 G13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Kaiskuru IL Kaiskuru/Frea 0 - 2 Tana Ballklubb    
14081902 sön 14/08 09:20 sön 14/08 Tverrelvdalen01 J13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper HIF/Stein - Fotball 2 1 - 1 Hamna Idrettslag 1    
14083702 sön 14/08 09:20 sön 14/08 Øvre Alta 1 J13 (9'er) Avslutningskamper Avslutningskamper Nordreisa Idrettslag 0 - 3 IL Pioner Fotball